Ürünler / Endüstriyel Hijyen HYGIENE 240 Kapalı Sistem Kasa, Cam Ve Şişe Yıkama Ürünü

HYGİENE 240 - 5 KG / 20 KG

KAPALI SİSTEMLER İÇİN TEK AŞAMALI CIP, KASA, CAM VE ŞİŞE YIKAMA ÜRÜNÜ

TANIM: Gıda sanayinde kullanılan inorganik asitlerin, karışımından oluşan ve özel inhibitörler içeren sıvı asidik temizleme ürünüdür. Ürünün avantajları; Konsantre mamulde azot oksit gazları oluşturmaz. Cam ve şişe üzerinde birikmiş olan süt taşı ve su sertliğinden kaynaklanan kalıntıları kolayca çözer. Yağ, protein ve maya kalıntılarını tamamen giderir. CIP sistemlerinde iletkenlik ile konsantrasyon ayarı yapılarak uzun süreli çalışma mümkün olur.

 

KULLANIM ALANLARI:Ürün pastörizatör, seperatör, paslanmaz çelik tanklar ve hatların temizliğinde kullanılır. Alüminyum , pirinç, bakır gibi malzemelerin temizliğinde kullanılmaz.

 

KULLANIM MİKTARI VE ŞEKLİ: Temizlik işlemi genelde periyodik olarak asidik ve alkali maddeler ile yapılır. Ürün CIP sistemi gibi geri kazanımı olan yerlerde % 1-2 konsantrasyonda, 60°C’de, olmayan yerlerde %0.5-1.0 konsantrasyonda, 20-25 dakika sirküle edilir. Seperatör ve tank temizliğinde % 0.5-1.0 konsantrasyonda, 15-20 dakika sürelerde kullanılır. İdeal çözelti sıcaklığı 60°C’den yüksek olmalıdır. Temizlik işleminden önce ve sonra soğuk su ile durulama yapılmalıdır.

 

TÜKETİCİNİN DİKKATİNE: Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz. Kullanırken eldiven giyin.Yanıklara sebep olur. Çocuklardan uzak tutun. Başka bir ürün veya madde ile karıştırmayın. Gıda maddelerinden uzak tutun. Ambalaj tamamen boşaltıldıktan sonra geri dönüşüm işlemine gönderin. Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezinin (UZEM) 114 numaralı telefonunu ve telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetlerinin 112 numaralı telefonunu arayın. El, Yüz ve Gıda maddelerinin temizliğinde kullanmayın. Gözle teması halinde derhal bol su ile yıkayın ve doktora başvurun. Kaza halinde veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız hemen doktora başvurun. Çalışırken uygun koruyucu elbise,koruyucu eldiven,koruyucu maske/gözlük kullanın.yutulması halinde ağzı su ile yıkayın(sadece hastanın bilinci yerinde ise.)

 

UYARI: Diğer ürünlerle (klor içeren ve alkali maddeler) birlikte kullanmayınız. Tehlikeli gazlar açığa çıkarabilir.

 

Sipariş için : export@adaguler.com