Ürünler / Endüstriyel Hijyen HYGIENE 260 Yüksek Alkali Şişe Yıkama Ürünü

HYGİENE 260 - 5 KG / 20 KG

YÜKSEK ALKALİ DÜŞÜK KÖPÜKLÜ ŞİŞE YIKAMA VE CIP ÜRÜNÜ

TANIM: Gıda sanayisinde kullanılan düşük köpüklü , yüksek alkali, şişe yıkama ve CIP sistem ürünüdür.Gıda sektöründe süt, bira endüstrisi gibi farklı alanlarda kullanılan, sistemlerdeki kir,yağ ve protein gibi organik kalıntıları bulunan yüzeylerin temizliğinde kullanılan ,klor içeren alkali,düşük köpüklü sıvı temizlik ve hijyen ürünüdür.Şişe yıkama proseslerinde su sertliğinden kaynaklanan beyaz lekelerin giderilmesini sağlar ve parlaklık verir. Her tür paslanmaz çelik yüzeylerde güvenle kullanılır, alüminyum ve hassas metallerde kullanılmaz.

 

KULLANIM ŞEKLİ: Et, süt, balık vb. gıda işletmelerinde zemin, ekipman ve açık alan temizliğinde de güvenle kullanılabilir. HYGIENE 260 % 1.5-3.5 konsantrasyonda, 70-90°C’de, 25-40 dakika sistemde sirküle edilir. Bu uygulamadan önce ve sonra su ile durulama yapılmalıdır. Alkali temizlikten sonra inorganik kalıntıların (süt taşı) giderilmesi için % 1.0-1.5 konsantrasyonda, 50-60°C’de HYGIENE 240 ile asidik temizlik yapılmalıdır. Kasa yıkama proseslerinde uygulama sıcaklığı 50-65 °C , şişe yıkama proseslerinde 60-80 °C olmalıdır.

 

TÜKETİCİNİN DİKKATİNE: Kullanma talimatını mutlaka okuyun. Kullanırken eldiven giyin. Çocuklardan uzak tutun. Başka bir ürün veya madde ile karıştırmayın. Gıda maddelerinden uzak tutun. Ambalaj tamamen boşaltıldıktan sonra geri dönüşüm işlemine gönderin. Zehirlenme durumlarında Ulusal Zehir Danışma Merkezinin (UZEM) 114 numaralı telefonunu ve telefonunu veya Acil Sağlık Hizmetlerinin 112 numaralı telefonunu arayın. El, yüz ve gıda maddeleri temizliğinde kullanmayın. Cilt ile temasında zararlıdır. Asitlerle temasında toksik gazlar çıkarır. Yanıklara sebep olur. Gözleri ve cildi tahriş edicidir. Kaza halinde veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız hemen doktora başvurun. Çevreye salıverilmesinden kaçının. Güvenlik bilgi formuna başvurun. Çalışırken uygun koruyucu giysi, koruyucu gözlük/maske kullanın. Yanlışlıkla yutulursa hemen bir doktora başvurun. İçildiği takdirde zehirlidir. Derhal doktora başvurun.

 

Sipariş : export@adaguler.com